boty

Klasické boty – nadčasová elegance

Každý občas potřebuje elegantní boty. Na svatbu nebo jinou párty, na pracovní pohovor nebo jinou formální příležitost, když chcete vypadat stylově a klasicky. V případě žen jsou nepochybně nejelegantnějším typem obuvi vysoké podpatky. Muži zase nejčastěji mají rádi klasické černé boty s uzavřeným vampem. Není pochyb o tom, že styl obuvi je ovlivněn jeho barvou a tvarem. Je však těžké najít výraznější rozlišovací znak elegance než jen kvalitu.

         

Stojí za výběr klasických bot


V očích mnoha zákazníků  je nákup drahých kožených bot zbytečný. Proč utrácet tolik peněz za elegantní boty, které budete nosit nanejvýš několikrát ročně, a možná i méně často? Odpověď je však zřejmá: dobrou kvalitu lze vidět pouhým okem. Pokud nevěnujete příliš pozornost oblečení nebo obuvi, které nosíte, je dobré nosit alespoň jednou za čas něco kvalitnějšího. Na druhou stranu, když se někdo snaží vypadat při každé příležitosti dobře, je v dámské i pánské šatně nutností dobrý pár klasických bot. Je pravda, že některé přírodní materiály nepřežijí tolik jako jejich umělé náhražky. Pokud se však o boty z nich odpovědně staráte, můžete si být jisti, že vám budou sloužit při mnoha příležitostech. Stojí za to se zaměřit na vysoce kvalitní boty, protože jsou:
– elegantnější,
– pomáhají vytvářet pozitivní a profesionální image,
– dokážou vydržet více, a přitom jsou univerzálním doplňkem různých stylů,
– jsou pohodlnější a zdravější pro pokožku nohou.


Jaké klasické boty zvolit?


Mezi nejoblíbenější modely klasických bot můžeme rozlišit:
– lodičky,
– mokasíny,
– kožené poboty,
– černé vysoké lodičky,
– Oxfords,
– Lordsy.
 


Boty v duchu klasické elegance


Klasické boty, jak již bylo zmíněno, jsou elegantní a vyrobené z kvalitních materiálů. Je však třeba mít na paměti, že třída vyžaduje přizpůsobení obuvi konkrétní situaci. Paradoxně zde mají dámy často mnohem snazší úkol než jejich partneři. Ženy k elegantním příležitostem dávají přednost vysokým podpatkům, jeho výška je prostě jiná. Mezitím mezi klasickými pánskými botami najdete mnoho podobných, ale odlišných modelů. Specialista v oboru diplomatického protokolu a dobrý stylista by bez problémů rozlišovali derby od oxfordů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *